A A A

Počítačové stoly

 

Počítačové stoly pronikly už dávno z kanceláří až do našich domácností. Ne každý si může dovolit vyhradit ve svém bytě či domku jednu celou místnost čistě jako pracovnu, a tak pracovní koutky pronikají např. do našich ložnic či obývacích pokojů. Počítačové stolky jsou dávno i nedílnou součástí většiny dětských a studentských pokojů.

 

Protože často potřebujeme svůj pracovní koutek vměstnat do co nejmenšího prostoru a pokud možno upozadit před ostatními částmi místnosti, bývá po počítačovém stolu vyžadována určitá míra nenápadnosti ale hlavně praktičnosti. Většina výrobců už se dnes při výrobě počítačových stolů drží základních ergonomických pravidel, a tak by se nám nemělo stávat že se naše jednotlivé pracovní zóny budou nevhodně křížit.

 

Z materiálů je nejčastěji užíváno lamino pro svou nenáročnost na údržbu a snadnou zpracovatelnost. Výjimkou nejsou ale ani počítačové stoly v kombinaci materiálů kov-sklo, kov-plast a podobně. Jde často o celé k sobě pasující systémy kancelářského nábytku z kterých si vybereme přesně ty kusy, které se nám budou hodit.