A A A

Dětská židle k psacímu stolu

Výběr dětské židle k psacímu stolu by měl být podřízen především ergonomickým zásadám. Především jde o to, aby dítě sedící na židli k psacímu stolu mělo nohy pevně zapřené o zem (nebo bradlo v nohou stolu k tomuto určené) a zároveň bylo zapřeno zády do opěradla.

U dětských židlí k psacímu stolu bychom si měli dobře prohlédnout systém a možnosti nastavování jednotlivých prvků. Sedák by měl být nastavitelný nejen výškově, ale také vertikálně. Zároveň by měl být dobře polstrovaný, aby dlouhodobým  talkem na cévy  v oblasti stehen a podkolení, nebyla narušována distribuce krve. Dětská židle k psacímu stolu by měla mít taktéž možnost nastavení výše opěradla, aby se dítě mohlo pohodně zapřít a zabránilo se tak vzniku zdravotních vad (např. skolióza). Některé dětské židle k psacímu stolu mívají i polohovatelné a případně odnímatelné područky.

Výběrem té správné dětské židle k psacímu stolu zajistíte, že se Váš potomek nebude „ošívat“ a hledat nejvhodnější polohu k sezení, ale bude se moci plně věnovat svojí práci a studiu.

Dětské židle k psacímu stolu jsou i v nabídce obchodu www.nabytek-forliving.cz